ΑΠΟΦΑΣΗ_ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ_ΠΕ70_ΓΕΝΙΚΗΣ_ΕΙΔΙΚΗΣ_ΑΓΩΓΗΣ

Σημαντική ανακοίνωση σχετικά με την ανάληψη υπηρεσίας Αναπληρωτών της Π. Ε. Ιωαννίνων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΤΗΣ ΔΠΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

• Η Αίτηση-Δήλωση προτιμήσεων στο ΟΠΣΥΔ για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες από τους υποψηφίους θα γίνει την Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2022.

Οι αναπληρωτές θα πληροφορηθούν μέσω γραπτού μηνύματος SMS τη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους.

• Η προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες είναι από τη Δευτέρα 5έως και την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου 2022.

Επί της διαδικασίας τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες, ανάληψης υπηρεσίας και σύναψης ψηφιακής σύμβασης, οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να ανατρέξουν στην διεύθυνση www.minedu.gov.gr/anaplirotes όπου έχουν αναρτηθεί οι απαραίτητες πληροφορίες και διευκρινίσεις.

• Στα προσωπικά email των αναπληρωτών εκπαιδευτικών/ ΕΕΠ/ΕΒΠ εστάλησαν οδηγίες και τα απαιτούμενα έντυπα για την ανάληψη υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες. Σε περίπτωση μη παραλαβής του συγκεκριμένου μηνύματος παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το τμήμα αναπληρωτών  της ΔΠΕ Ιωαννίνων στο τηλ. 2651024947.

• ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΚΑΙΡΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΤΗ ΔΠΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ με  email ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΜΗ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ.