Υλοποίηση επιμορφωτικών δράσεων για την υποστήριξη της εκπαίδευσης παιδιών προσφύγων

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΕΙΣ

Σας γνωρίζουμε ότι την Πέμπτη, 22 Μαρτίου 2018, ώρα 9.00΄ με 13.00΄ θα υλοποιηθεί  η επιμορφωτική δράση για την υποστήριξη της εκπαίδευσης παιδιών προσφύγων, που διοργανώνεται από το ΙΕΠ (5 – 3 – 2018/ Α.Π..92 έγγραφο του ΥΠΠΕΘ και πράξη 4 Κωδ. ΟΠΣ (ΜΙΣ) 5004204 του ΙΕΠ).

1. Στο 21ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων, στην αίθουσα προβολών, στη δράση, θα συμμετέχουν η Σχολική Σύμβουλος 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ιωαννίνων, ο Διευθυντής του 21ου Δημοτικού Σχολείου ενώ δύνανται να την παρακολουθήσουν Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων νομού Ιωαννίνων.
  2. Στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων, στην αίθουσα προβολών. θα συμμετέχουν η Σχολική Σύμβουλος 5ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ιωαννίνων, ο κ. Διευθυντής του 4ου και η κ. Διευθύντρια του 7ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων καθώς και ο κ. Διευθυντής του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ελεούσας, ενώ δύνανται να την παρακολουθήσουν Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων νομού Ιωαννίνων.