Υπηρεσιακό Συμβούλιο

Απόφαση – Ανασυγκρότηση Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (ΠΥΣΠΕ) Ιωαννίνων

Περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Π.Υ.Σ.Π.Ε) Ιωαννίνων:

• Πρόεδρος του Συμβουλίου η κ. Γιαννακού Μαρία του Ευαγγέλου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Διευθύντρια της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, με αναπληρωτή της τον  κ. Κωστανάσιο Λάζαρο του Γεωργίου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Προϊστάμενο του Τμήματος Ε΄ Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων
  • Τακτικό μέλος και Αντιπρόεδρος του Συμβουλίου η κ. Κωλέτση Ελένη του Ευάγγελου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Διευθύντρια του ΔΣ Σταυρακίου, με αναπληρωτή της τον κ. Κρέκη Δημήτριο του Παναγιώτη, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Διευθυντή του ΔΣ Παρακαλάμου.
  • Τακτικό μέλος του Συμβουλίου ο κ. Χριστοδούλου Ευθύμιος του Παύλου εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Διευθυντή του ΔΣ Δροσοχωρίου, με αναπληρωτή του τον κ. Πιπερίδη Πέτρο του Κωνσταντίνου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Διευθυντή του 2ου ΔΣ Κόνιτσας.
  • Τακτικό μέλος του Συμβουλίου ο κ. Θεοδώρου Ευάγγελος του Ιωάννη, εκπ/κό κλάδου ΠΕ86, του Δ.Σ. Περάματος, με αναπληρώτριά του την κ. Ζάρρα-Φλούδα Μαρία του Βασιλείου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, Διευθύντρια του 1ου ΠΔΣ Ιωαννίνων.
  • Τακτικό μέλος του Συμβουλίου η κ. Κατσαρού Βασιλική του Κωνσταντίνου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ60, Διευθύντρια του 18ου Νηπιαγωγείου Ιωαννίνων, με αναπληρωτή της τον κ. Νταλάκα Χαράλαμπο του Θεοδώρου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ70, του 1ου ΔΣ Ελεούσας.

Όταν το ΠΥΣΠΕ ασκεί αρμοδιότητες, που εμπίπτουν στις περιπτώσεις του άρθρου 33 του Π.Δ. 1/2003 μετέχουν σε αυτά, αντί των δημοσίων εκπαιδευτικών, μελών του συμβουλίου, που αναφέρονται στα στοιχεία 4 και 5, εκπρόσωποι της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (Ο.Ι.Ε.Λ.Ε.):

1. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου ο κ. Γούλας Αλέκος, εκπ/κός κλάδου ΠΕ07, που υπηρετεί στα εκπαιδευτήρια «Ι.Μ. Παναγιωτόπουλου» (κιν.: 6944647029 και τηλ. γραφ. ΟΙΕΛΕ), με αναπληρωτή του τον κ. Χριστόπουλο Γιώργο, Δάσκαλο ΠΕ70, που υπηρετεί στα «Μοντεσοριανά Σχολεία» (κιν.: 6932014492 και τηλ. γραφ. ΟΙΕΛΕ).
  2. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου ο κ. Σωτηρίου Αθανάσιος, Δάσκαλος ΠΕ70, που υπηρετεί στη σχολή «Όλγα Ντότη-Οικονόμου» (κιν.: 6948804180) , με αναπληρωτή του τον κ. Ξαξίρη Λουκιανό, εκπ/κό κλάδου ΠΕ04, που υπηρετεί στα «ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ» (κιν.: 6944643834).

Όταν στο Συμβούλιο συζητούνται θέματα Ιδιωτικών Σχολείων Γενικής Εκπ/σης και των Ιδιοκτητών αυτών, να μετέχουν, αντί των δημοσίων εκπαιδευτικών, μελών του συμβουλίου, που αναφέρονται στα στοιχεία 4 και 5, οι παρακάτω εκπρόσωποι του Συνδέσμου Ιδιωτικών Σχολείων (Σ.Ι.Σ.):

1. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου ο κ. Πουλόπουλος Ιωάννης, «ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ»,. Διονύσου 4, Σταυράκι, Ιωάννινα. (τηλ.: 26510-44500, : 26510- 42665), με αναπληρωτή του τον κ. Κυραϊλίδη Χαράλαμπο, Πρόεδρο  ΣΙΣ, «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΒΑΘΕΙΑ-ΚΥΡΑΪΛΙΔΗ», Παύλου Μελά  29, Καρέας (τηλ.& fax: 2107651522).
  2. Τακτικό μέλος του Συμβουλίου η κ. Οικονόμου Σίλια «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΟΛΓΑ ΝΤΟΤΗ–ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ», Καρδαμίτσια, 45500, Ιωάννινα (τηλ: 2651025750), με αναπληρωτή της τον κ. Μπολονέζο Κωνσταντίνο, «ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ», Διονύσου 4, Σταυράκι, Ιωάννινα (τηλ.: 2651044500, fax: 2651042665).