Διάκριση Νηπιαγωγείου Βουτσαρά

Με βάση την επίσημη ενημέρωση από την Ελληνική Ένωση Προστασίας Θαλασσίου Περιβάλλοντος (HELMEPA), η Ομάδα Παιδικής HELMEPA του Νηπιαγωγείου Βουτσαρά Ιωαννίνων με εθελόντρια νηπιαγωγό την Κα Ρούμπα Μαρίνα (στα πλαίσια υλοποίησης του εγκεκριμένου προγράμματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με θέμα την Διαχείριση Φυσικών Πόρων) πραγματοποίησε το σχολικό έτος 2019-2020 τις περισσότερες δραστηριότητες στην Ήπειρο και θα εκπροσωπήσει την περιφέρεια στην 27η Ετήσια Συνάντηση Αντιπροσώπων του προγράμματος, που θα πραγματοποιηθεί φέτος  κατ’ εξαίρεση διαδικτυακά , λόγω των περιορισμών για την αντιμετώπιση της πανδημίας. Στην συνάντηση θα συμμετάσχουν συνολικά 13 μαθητές των αντίστοιχων Περιφερειών  της χώρας μαζί με τους εθελοντές εκπαιδευτικούς και τους γονείς τους.

ΒΕΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ