Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδων Γενικής Εκπαίδευσης (πλην Μουσικών)

imagesΚαλούμε τους εγγεγραμμένους στους υφιστάμενους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών γενικής εκπαίδευσης, σχολικού έτους 2016-2017, υποψήφιους εκπαιδευτικούς των κλάδων ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ06, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ18.41, ΠΕ19-ΠΕ20, ΠΕ32, ΠΕ60 και ΠΕ70, οι οποίοι επιθυμούν να προσληφθούν ως αναπληρωτές πλήρους ωραρίου (για τον κλάδο ΠΕ60) ή αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου (για τους λοιπούς κλάδους) σε Δομές Υποδοχής για την
Σελίδα 2 από 3
Εκπαίδευση των Προσφύγων (ΔΥΕΠ), να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική αίτησή τους στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΟΠΣΥΔ), από τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου έως και Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 12.00.
Από την παρούσα διαδικασία, εξαιρούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν ήδη προσληφθεί ως αναπληρωτές (πλήρους ή μειωμένου ωραρίου), κατά το τρέχον σχολικό έτος.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ