Πρόσκληση σε Επιμορφωτική Ημερίδα ΠΕ11

Με βάση την υπ. αριθμ. Φ.35/483/17-01-2019 Aπόφαση της Περ/κής Δ/νσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Ηπείρου, η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ11 κα Μπισκανάκη Φανή του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ηπείρου προσκαλεί σε επιμορφωτική ημερίδα όλους τους εκπαιδευτικούς ΠΕ11 ( Φυσικής Αγωγής) Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ν. Ιωαννίνων με θέμα:

1. «Το άθλημα του Ποδοσφαίρου και η σχέση του με τη Φυσική Αγωγή στην Α/θμια και Β/θμια Εκπαίδευση στο σύγχρονο Ελληνικό Σχολείο»

Εισηγητής: Δρ. Βασίλης Αλεξίου, Προπονητής Φυσικής Κατάστασης Ποδοσφαίρου

1. «Φυσική δραστηριότητα και Διατροφή στην Πρόληψη και Αντιμετώπιση της Εφηβικής Παχυσαρκίας»

Εισηγητής: Δρ. Θανάσης Τζιαμούρτας, Καθηγητής ΤΕΦΑΑ Τρικάλων “ Βιοχημεία της Άσκησης”

Η επιμορφωτική ημερίδα θα πραγματοποιηθεί:

• την Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 11:30-14:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Λιμνοπούλας για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ11 Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης ν. Ιωαννίνων.

Παρακαλούνται οι Διευθύντριες και οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν ενυπόγραφα τις/τους εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων ευθύνης τους και να διευκολύνουν τη συμμετοχή τους, τροποποιώντας το πρόγραμμα, ώστε να μην παρακωλυθεί η λειτουργία των σχολείων.

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ11

Μπισκανάκη Φανή