Παράταση προθεσμίας της υποβολής αιτήσεων εκπαιδευτικών για πλήρωση θέσεων με πενταετή θητεία στα ΠΠΣ

«Παράταση υποβολής αιτήσεων εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για πλήρωση θέσεων με πενταετή θητεία στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία»

Η Διοικούσα Επιτροπή Πρότυπων Πειραματικών Σχολείων (Δ.Ε.Π.Π.Σ.) προβαίνει σε παράταση της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων των εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σχετικά με την πλήρωση θέσεων πενταετούς θητείας στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία μέχρι την Δευτέρα 1 Ιουλίου 2013. Στο πλαίσιο της εν λόγω διαδικασίας τα ΕΠ.Ε.Σ. των σχολείων θα προχωρήσουν στη σύνταξη αξιολογικού πίνακα των υποψηφίων εκπαιδευτικών μέχρι την Τετάρτη 10 Ιουλίου 2013  και η  διαδικασία θα ολοκληρωθεί μέχρι 31 Ιουλίου 2013.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν υποβάλει αίτηση ενδιαφέροντος να ελέγξουν εκ νέου τα στοιχεία που έχουν καταχωρήσει (συμπλήρωση και εκτύπωση της ηλεκτρονικής αίτησης, καθώς και προϋπηρεσία) μέχρι την τελική καταχώρηση.

Σας παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

ΓΙΑ ΤΗ  Δ.Ε.Π.Π.Σ.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ