Εισαγωγικές εξετάσεις στην Α΄ τάξη, στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής για το σχολικό έτος 2018-2019

Τη Δευτέρα 30 Απριλίου 2018 ανοίγει η ιστοσελίδα της Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων (ΔΕΠΠΣ) για την υποβολή αιτήσεων των κηδεμόνων που ενδιαφέρονται για φοίτηση των παιδιών τους στην Α΄ τάξη, στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής για το σχολικό έτος 2018-2019.

Η ιστοσελίδα θα παραμείνει ανοικτή μέχρι την Δευτέρα 14 Μαΐου 2018. Οι εξετάσεις θα διενεργηθούν στο σχολείο την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του σχολείου (gym-zosim.ioa.sch.gr) και της ΔΕΠΠΣ (depps.minedu.gov.gr).

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των Δημοτικών Σχολείων να ενημερώσουν τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου τους, οι οποίοι επιθυμούν τα παιδιά τους να συμμετάσχουν στις εξετάσεις για την εισαγωγή τους στην Α΄ τάξη του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής για το σχ. έτος 2018-19, ότι:

α) δεν αρκεί μια απλή δήλωση στο δημοτικό σχολείο φοίτησης του παιδιού τους, για τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις

β) θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονικά δήλωση συμμετοχής.

Η προθεσμία λήγει στις 14 Μαΐου 2018.

Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνονται στην ιστοσελίδα του Πρότυπου Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής και στα τηλέφωνα του σχολείου 2651043141 και 2651043274.

Ο Διευθυντής του Πειραματικού Ζωσιμαίας

Βασίλειος Κρανάς